Téma mesiaca: Si dosť dobrý.

Stále Ti to nedochádza? YOU ARE ENOUGH! Taký, aký si. Práve v tejto chvíli. A ešte stále môžeš urobiť tak veľa.

Potrebuješ ešte pár týždňov, aby si žil život, o ktorom snívaš? Ešte sa nemôžeš stať človekom, ktorým chceš byť?

Bežne sa to stáva. Nevyhovuješ požiadavkám. V škole, v práci, pred ľuďmi. A aj pred samým sebou. Máš vysoké ambície, no nie a nie sa do nich „dokopať“. Vieš čo? Kašli na to a buď tým, kým môžeš byť ešte dnes. Urob všetko, čo je v tvojich možnostiach.

Celý tento blog je o rozvíjaní sa. O tom, aby si sa nezastavil nad prekážkou v sebe, pretože ju dokážeš zlomiť, narásť o kúsok a byť o niečo lepší. Ale dnes, dnes si uvedomujem, že najprv musíme pochopiť, že sme dosť dobrí.

Malé dieťa nedokázalo nič veľkého a aj tak ho všetci milujú. Pred Bohom nemusíš dokazovať vôbec nič. Si Jeho milované dieťa. Chápeš to? Vieš si to vôbec predstaviť? Ty si Jeho. Milovaný/á. Syn/Dcéra. Tri slová, ktoré si nedokážeme uvedomiť natoľko, aby by sme podľa nich aj žili.

Nepotrebuješ druhého človeka na to, aby Ťa doplnil. Sám o sebe si postačujúci. Nie sme dokonalí. A nikdy nebudeme. Je hlúpe sa pokúšať byť perfektný. Boh nás miluje takých, akí sme, aj keď chce, aby sme rástli. Dal nám dary – ešte pri narodení. Otvoril si ich všetky? Používaš ich? Alebo si ich odložil a používaš ich iba pri výnimočných príležitostiach? Alebo si ich dokonca neotvoril – zdajú sa ti na to príliš vzácne, príliš krehké. Tie dary máš u seba „doma“. Môžeš tak veľa.

Uprac si, vyhoď smeti, utri prach a otvor tie krásne dary. V tejto chvíli si dostatočne dobrý. Stačí, keď budeš robiť všetko, čo môžeš. Môžeš predsa tak veľa (vrátane použitia darov, ktoré si ešte stále neotvoril).

Nech sa Ti darí!

PS: Upratať by si si mohol aj naozaj. Začni svojou posteľou a tými zapratanými zásuvkami. Bude sa Ti ľahšie dýchať.. v tom teple.