Sústredenosť

Čím viac povinností mám, tým viac zaháľam. Moja myseľ je plná toho, čo všetko treba spraviť, čomu by som sa mala venovať. Môjmu bratovi som nečítala knižku už minimálne mesiac, aj keď mu to stále sľubujem. Na prechádzke som bola naposledy pred týždňom. Môj diár je na prasknutie a ja si čítam knihu. Alebo spím dlhšie ako by som chcela. Večer surfujem na pintereste a na instagrame. A potom, keď si konečne sadnem za stôl, neviem sa rozhodnúť, čomu skôr venovať pozornosť.

Minulý víkend som si urobila veľké upratovanie. Všetky knihy som premiestnila do postele (zlomilo to moje srdce.. ale zatiaľ ich nemám kam inam dať) a uvoľnila som tak miesto príšerne napratanému skrini s oblečením. Dala som preč obrovskú ikeácku tašku plnú vecí, ktoré už z nejakého dôvodu dlhšie nenosím. Prevliekla som si periny, povysávala, umyla dlážku. Izba večer doslova dýchala nielen čerstvým vzduchom, ale aj novou energiou z toľkého prázdneho miesta.

Dnes ma čaká zhodnotenie starého mesiaca a naplánovanie nového. Už to potrebujem viac ako nikdy! Úplne si vyprázdniť hlavu, všetko pozapisovať, naplánovať a s „čistou hlavou“ sa pustiť do jednej konkrétnej činnosti. Dovoliť si ponoriť sa do nej úplne naplno. Zabudnúť v tej chvíli, že existuje ďalších X vecí.

Dnes cítim vo vzduchu po prvýkrát jeseň. Moja milovaná jeseň. Nikdy som nemala obľúbené ročné obdobie, ale v poslednom čase je to tuším práve tento čas. Milujem farby tohto obdobia. Vlastne, predvčerom som si prvý raz všimla na zemi popadané žlté lístie. Nie veľa, iba taký náznak. Najradšej sa obliekam do jesenných farieb.

Teším sa na teplé čaje (už teraz mám na stole bazový.. mňam), príjemné svetre jemných farieb, svetlo voňavých sviečok, dobrá kniha (ale tá až večer) a deka na záhrade alebo v posteli. 😀

Potrebujem tento čas. Čas sústredenosti. Na. Jednu. Činnosť. Plné ponorenie sa do nej. Žiť pomaly, naplno. Nezaháľať, ale byť aktívna. Ne-zná-šam, keď vstávam neskoro a celý deň sa iba motám. Alebo keď naopak (ako včera :/) od rána do večera iba makám a nestíham sa najesť, ísť na WC a neriešim nič iné. Zabudnem na rodinu, na zdravie, na Boha, na všetko na svete. Fuj. Otras.

Potrebujem

Byť

Aktívna

A

Sústredená

.

Rate this post

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.