Zoznam kníh

#pravecitam

  • Pravidlá úspechu (Jack Canfield a Janet Switzer)

#odporucam

  • Sedem návykov skutočne efektívnych ľudí (Stephen R. Covey) – základný kameň sebarozvoja. Bez tejto knihy sa, prosím, nepohni ďalej. Je hrubá a čítala som ju neskutočne dlho, lebo som ju spracovávala pomaly a zároveň som skúšala aplikovať jej rady do života. Stephen Covey bol veľmi múdrym mužom. Neustále sa k jeho myšlienkam vraciam, konfrontujem s nimi svoju realitu. Tu si môžeš prečítať: 1. časť (Základ Coveyovej teórie + Súkromné víťazstvo) a 2. časť (Verejné víťazstvo + Obnova)
  • Najdôležitejšie veci na prvé miesto (Stephen R. Covey) – Milujem jeho knihy. Túto som síce nedočítala celú, iba 2/3, ale to, čo som prečítala, používam. Kniha je o time-managemente. Konečne systém, ktorý mi vyhovuje – berie do úvahy všetky aspekty môjho života. Čoskoro napíšem článok, urobím video alebo niečo, čo budeš môcť hneď použiť. Táto kniha je však „must-have“, nie „nice-to-have“ v osobnom rozvoji!
  • Päť rýchlostí – Ako mať pracovné výsledky aj skvelé vzťahy v uponáhľanej dobe (J. Kubicek, S. Cockram) – Tak, ako má auto prevodovku, tak aj činnosti v našich životoch majú rôzne rýchlosti. Ak sa naučíme medzi nimi správne prehadzovať, budeme môcť žiť naplno každý moment a vyhnúť sa tak multitaskingu a absolútnemu vyčerpaniu. Naopak, postupne získame plnohodnotnejšie vzťahy, staneme sa viac proaktívnymi, budeme si vedieť skutočne oddýchnuť a povinnosti sa budú ľahšie „odsýpať“ z to-do listu.
  • Hlava 20 (Juraj Gago a Andrej Krúpa) – Ak sedíš doma a strácaš čas, urob aspoň jednu dobrú vec – prečítaj si túto knihu. Nachádza sa v nej 20 myšlienok, ktoré ti otvoria oči v rôznych oblastiach tvojho života. A jednoznačne nie je len pre mladých… Nie je to typická motivačná kniha, pretože sa budeš musieť zamyslieť nad ozajstnými hodnotami a priznať si, kým teraz naozaj si a čo môžeš urobiť, aby si sa stal lepším.
  • Hlava 21 (J. Gago a A. Krúpa) – TOP Kniha. Nemám slov. Práve som ju dočítala, tak ešte stále spracovávam.. Jedno však viem povedať. To, čo píšu, majú prežité. Klobúk dole za tak otvorené hlavy 😉 a za ruky, ktoré sa chytili práce a napísali super knihu. Je to krátke, výstižné a použiteľné. … ešte dnes.
  • Kúzelné upratovanie (Marie Condo) – ak máš doma neporiadok a chceš poriadok, ale nevieš, ako na to, prečítaj si túto knihu. Keď si odmyslíš pravidlá feng-shui, ukáže ti spôsob, ako si upratať a systém, ako si poriadok udržať. Tu si môžeš prečítať to, čo som si ja zobrala z tejto knihy.