Zoznam kníh

#pravecitam

  • Najdôležitejšie veci na prvé miesto (Stephen R. Covey)

#odporucam

  • Sedem návykov skutočne efektívnych ľudí (Stephen R. Covey) – základný kameň sebarozvoja. Bez tejto knihy sa, prosím, nepohni ďalej. Je hrubá a čítala som ju neskutočne dlho, lebo som ju spracovávala pomaly a zároveň som skúšala aplikovať jej rady do života. Stephen Covey bol veľmi múdrym mužom. Neustále sa k jeho myšlienkam vraciam, konfrontujem s nimi svoju realitu. Tu si môžeš prečítať: 1. časť (Základ Coveyovej teórie + Súkromné víťazstvo) a 2. časť (Verejné víťazstvo + Obnova)
  • Päť rýchlostí – Ako mať pracovné výsledky aj skvelé vzťahy v uponáhľanej dobe (J. Kubicek, S. Cockram) – Tak, ako má auto prevodovku, tak aj činnosti v našich životoch majú rôzne rýchlosti. Ak sa naučíme medzi nimi správne prehadzovať, budeme môcť žiť naplno každý moment a vyhnúť sa tak multitaskingu a absolútnemu vyčerpaniu. Naopak, postupne získame plnohodnotnejšie vzťahy, staneme sa viac proaktívnymi, budeme si vedieť skutočne oddýchnuť a povinnosti sa budú ľahšie „odsýpať“ z to-do listu.
  • Hlava 20 (Juraj Gago a Andrej Krúpa) – Ak sedíš doma a strácaš čas, urob aspoň jednu dobrú vec – prečítaj si túto knihu. Nachádza sa v nej 20 myšlienok, ktoré ti otvoria oči v rôznych oblastiach tvojho života. A jednoznačne nie je len pre mladých… Nie je to typická motivačná kniha, pretože sa budeš musieť zamyslieť nad ozajstnými hodnotami a priznať si, kým teraz naozaj si a čo môžeš urobiť, aby si sa stal lepším.
  • Ako sa učíme (Benedict Carey) – kniha je založená najmä na vedeckých štúdiách, ako funguje náš mozog. Je písaná veľmi čitateľne a jednoducho. Podáva naozaj skvelý prehľad ako sa učiť efektívne na základe úspešných výskumov.
  • Zvyk není železná košile (Gretchen Rubin) – najúčinnejšia „technika“ na zavedenie akéhokoľvek návyku je pevná vôľa a disciplína. Všetky ostatné techniky sú bez nej zbytočné. Kniha ti dá rôzne tipy a pomôcky, ako nadobudnúť návyk. Možno si niečo vyberieš.
  • Kúzelné upratovanie (Marie Condo) – ak máš doma neporiadok a chceš poriadok, ale nevieš, ako na to, prečítaj si túto knihu. Keď si odmyslíš pravidlá feng-shui, ukáže ti spôsob, ako si upratať a systém, ako si poriadok udržať. Tu si môžeš prečítať to, čo som si ja zobrala z tejto knihy.