Zoznam kníh

#pravecitam

  • Pravidlá úspechu (Jack Canfield a Janet Switzer) – trvá to trošku dlhšie, ale zatiaľ je to super. Veľa rád, ktoré stoja za to vyskúšať.

#odporucam

  • Vzchop sa, dievča (Rachel Hollis) – „Za to, kým sa staneš a či si šťastná, si v konečnom dôsledku zodpovedná ty a nikto iný.“ (str. 9) Autorka ma „položila na zadok“ svojou úprimnosťou. Opísala 20 klamstiev, ktorým kedysi verila a to, ako sa im postavila a ako ich prekonala. Už niekoľko mesiacov počúvam od nej podcast, ale vždy som ju brala ako nejakú „superhrdinku“, ktorá si síce musela všetko vybojovať, ale určite to nemá také ťažké ako ja … ako my. A má. Omnoho ťažšie. Obyčajná žena, ktorá sa každý deň stáva lepšou verziou seba samej.
  • Sedem návykov skutočne efektívnych ľudí (Stephen R. Covey) – základný kameň sebarozvoja. Bez tejto knihy sa, prosím, nepohni ďalej. Je hrubá a čítala som ju neskutočne dlho, lebo som ju spracovávala pomaly a zároveň som skúšala aplikovať jej rady do života. Stephen Covey bol veľmi múdrym mužom. Neustále sa k jeho myšlienkam vraciam, konfrontujem s nimi svoju realitu. Tu si môžeš prečítať: 1. časť (Základ Coveyovej teórie + Súkromné víťazstvo) a 2. časť (Verejné víťazstvo + Obnova)
  • Najdôležitejšie veci na prvé miesto (Stephen R. Covey) – Milujem jeho knihy. Túto som síce nedočítala celú, iba 2/3, ale to, čo som prečítala, používam. Kniha je o time-managemente. Konečne systém, ktorý mi vyhovuje – berie do úvahy všetky aspekty môjho života. Čoskoro napíšem článok, urobím video alebo niečo, čo budeš môcť hneď použiť. Táto kniha je však „must-have“, nie „nice-to-have“ v osobnom rozvoji!
  • Päť rýchlostí – Ako mať pracovné výsledky aj skvelé vzťahy v uponáhľanej dobe (J. Kubicek, S. Cockram) – Tak, ako má auto prevodovku, tak aj činnosti v našich životoch majú rôzne rýchlosti. Ak sa naučíme medzi nimi správne prehadzovať, budeme môcť žiť naplno každý moment a vyhnúť sa tak multitaskingu a absolútnemu vyčerpaniu. Naopak, postupne získame plnohodnotnejšie vzťahy, staneme sa viac proaktívnymi, budeme si vedieť skutočne oddýchnuť a povinnosti sa budú ľahšie „odsýpať“ z to-do listu.
  • Hlava 20 (Juraj Gago a Andrej Krúpa) – Ak sedíš doma a strácaš čas, urob aspoň jednu dobrú vec – prečítaj si túto knihu. Nachádza sa v nej 20 myšlienok, ktoré ti otvoria oči v rôznych oblastiach tvojho života. A jednoznačne nie je len pre mladých… Nie je to typická motivačná kniha, pretože sa budeš musieť zamyslieť nad ozajstnými hodnotami a priznať si, kým teraz naozaj si a čo môžeš urobiť, aby si sa stal lepším.
  • Hlava 21 (J. Gago a A. Krúpa) – TOP Kniha. Nemám slov. Práve som ju dočítala, tak ešte stále spracovávam.. Jedno však viem povedať. To, čo píšu, majú prežité. Klobúk dole za tak otvorené hlavy 😉 a za ruky, ktoré sa chytili práce a napísali super knihu. Je to krátke, výstižné a použiteľné. … ešte dnes.
  • Kúzelné upratovanie (Marie Condo) – ak máš doma neporiadok a chceš poriadok, ale nevieš, ako na to, prečítaj si túto knihu. Keď si odmyslíš pravidlá feng-shui, ukáže ti spôsob, ako si upratať a systém, ako si poriadok udržať. Tu si môžeš prečítať to, čo som si ja zobrala z tejto knihy.