O mne

Vitaj na blogu Kolibbrik!

Aj ty občas zablúdiš v kníhkupectve medzi knihy osobného rozvoja? Snažíš sa žiť svoj život naplno? Občas sa v ňom však strácaš, si znechutený a rozmýšľaš, či má vôbec zmysel na sebe pracovať, keď si toľkokrát zlyhal?

Si na správnom mieste! Blog je rozdelený na dve hlavné časti. V prvej nájdeš návod ako sa efektívne rozvíjať. Nestačí „poletovať“ od jednej veci k druhej. Existujú overené kroky, ako to robiť tak, aby sme sa skutočne rástli. A najmä – tým správnym smerom. V druhej časti sú články opisujúce jednotlivé oblasti sebarozvoja. Od duchovného rozvoja (na okraji života), cez zmenu myslenia, prácu na vlastnom zdraví až po udržateľný spôsob života (eko) či umenie.

Prečo práve Kolibbrik?

Raz mi padol zrak na obrázok pestrofarebného kolibríka a napadlo mi, že to by bol možno dobrý názov môjho blogu. Na internete som si o ňom vyhľadala pár informácií. Fascinovalo ma, že v prepočítaní na svoju veľkosť lieta vraj rýchlejšie ako raketa. Musela som sa na tom zasmiať, pretože mi to veľmi pripomenulo mňa. Veľa krát sa cítim malá a zároveň ma zaujíma toľko vecí, že poletujem z jednej činnosti na druhú tak, ako on z kvetu na kvet. Niekedy pociťujem obrovský hlad po nových vedomostiach – „po nových kvetoch“. Nemysli si, že som motivovaná každú hodinu svojho života. Práve naopak… 😉 Veď práve tí, ktorým sa nechce, prichádzajú na skvelé „vylepšováky“. 

Aj ty sa pýtaš, prečo má môj Kolibbrik zdvojené B?

Keď som si išla kúpiť doménu kolibrik.sk, nebola voľná. Jediná cesta bola zdvojiť nejaké písmenko, pretože som sa jej nechcela úplne vzdať. Zdvojila som B, lebo BRIK pripomína výslovnosťou ďalšie slovo. Brick – tehla – a aj dobrák! A zrazu všetko zapadlo ako časti puzzle do obrazu, ktorý úplne presne vyjadril to, o čom chcem písať.  

Chcem budovať (tehla) svoju osobnosť (kolibrík), aby som bola dobrákom (dobrák, kamoš). A pamätaj – funguje to iba smerom ZVNÚTRA VON! Žiadne rýchlotechniky „xy“ zvonka dnu sa nevyplatia. Aj všetko dobro, ale aj zlo vychádza totiž zo srdca človeka.

Možno to nechceš počuť, ale žiadna kniha ti nepomôže, keď si ju len prečítaš. Musíš vstať zo stoličky a urobiť niečo!

Čítaním sa to len začína

Prečítať si článok je síce pekné a ďakujem Ti za to :), ale, ako sa hovorí, bez práce nie sú koláče. Rovnako si môžeš prečítať recept, ale keď ho nevyskúšaš, nič z neho nebudeš mať. Takže, z čítania môjho blogu budeš mať nový pohľad na vec, nové informácie, motiváciu a potom len to, čo sám uvedieš do svojho života.

Tento blog by bol zbytočný, keby sme ty aj ja na sebe nepracovali a celý sebarozvoj by skončil napísaním a prečítaním článku!

Kto stojí za Kolibbrikom?

Terézia Krajčírová. Som študentka sociálnej a pracovnej psychológie, bc. andragogička (nie je to veda o drakoch, ale výchova a vzdelávanie dospelých), animátorka (vediem stretká pre dievčatá), zakladateľka blogu, autorka takmer všetkých článkov :), milovníčka papierových kníh, hudby, taliančiny, písania denníka, dobrodružstiev a snívania počas dňa.

Prajem Ti príjemné a užitočné čítanie a veľa odvahy pri žití života naplno! 

PS: Ak chceš vedieť o nových článkoch na blogu, pridaj sa do Kolibbríkovskej komunity 😉