O Kolibbrik.sk

Vitaj na blogu Kolibbrik!

Aj ty občas zablúdiš v kníhkupectve medzi motivačnú literatúru alebo na internete na blogy a videá s tematikou osobného rozvoja? Hľadáš tvorivé a efektívne postupy učenia, chceš na sebe pracovať, chceš robiť niečo zmysluplné, ale nevieš, ako na to a kde vlastne začať?

SI NA SPRÁVNOM MIESTE! Na mojom blogu je hlavnou témou sebarozvoj. Ďalšími dvoma doplňujúcimi témami sú myslenie (práca na svojom charaktere a na „nastavení mysle“) a zdravie (práca na vlastnom zdraví). Život by mal byť vyvážený, preto nemôžeme pracovať len na jednej oblasti a druhú úplne zanedbávať.

Prečo práve Kolibbrik?

Raz mi padol zrak na obrázok pestrofarebného kolibríka a napadlo mi, že to by bol možno dobrý názov môjho blogu. Na internete som si o ňom vyhľadala pár informácií. Fascinovalo ma, že v prepočítaní na svoju veľkosť lieta vraj rýchlejšie ako raketa. Musela som sa na tom zasmiať, pretože mi to veľmi pripomenulo mňa. Veľa krát sa cítim malá a zároveň ma zaujíma toľko vecí, že poletujem z jednej činnosti na druhú tak, ako on z kvetu na kvet. Niekedy pociťujem obrovský hlad po nových vedomostiach – „po nových kvetoch“. Nemysli si, že som motivovaná každú hodinu svojho života. Práve naopak… 😉 Veď práve tí, ktorým sa nechce, prichádzajú na skvelé „vylepšováky“. 

Aj ty sa pýtaš, prečo má môj Kolibbrik zdvojené B?

Keď som si išla kúpiť doménu kolibrik.sk, nebola voľná. Jediná cesta bola zdvojiť nejaké písmenko, pretože som sa jej nechcela úplne vzdať. Zdvojila som B, lebo BRIK pripomína výslovnosťou ďalšie slovo. Brick – tehla – a aj dobrák! A zrazu všetko zapadlo ako časti puzzle do obrazu, ktorý úplne presne vyjadril to, o čom chcem písať.  

Chcem budovať (tehla) svoju osobnosť (kolibrík), aby som bola dobrákom (dobrák, kamoš). A pamätaj – ZVNÚTRA VON! Žiadne rýchlotechniky „xy“ zvonka dnu sa nevyplatia. Aj všetko dobro, ale aj zlo vychádza zo srdca človeka.

Možno to nechceš počuť, ale žiadna kniha ti nepomôže, keď si ju len prečítaš. Musíš vstať zo stoličky a urobiť niečo.

Čítaním sa to len začína

Prečítať si článok je síce pekné a ďakujem Ti za to :), ale, ako sa hovorí, bez práce nie sú koláče. Rovnako si môžeš prečítať recept, ale keď ho nevyskúšaš, nič z toho nebudeš mať. Takže, z čítania môjho blogu budeš mať nový pohľad na vec, nové informácie, motiváciu a potom len to, čo sám uvedieš do svojho života.

Tento blog by bol zbytočný, keby sme ty aj ja na sebe nepracovali a celý sebarozvoj by skončil napísaním a prečítaním článku!

A keďže Kolibbrik nie je môj pseudonym, tak …

Terézia Krajčírová

Som dcéra, sestra, kamarátka, študentka sociálnej a pracovnej psychológie, bc andragogička (nie je to veda o drakoch, ale výchova a vzdelávanie dospelých 😀 ), animátorka (vediem stretká pre dievčatá), milovníčka papierových kníh, hudby, taliančiny, písania denníka, dobrodružstiev a snívania počas dňa.

Všetky články píšem zo srdca, tak, ako to v tej chvíli vnímam. Či už vďaka nadobudnutým poznatkom alebo zo skúsenosti. Nechcem nikomu dávať rady, každý máme kúsok pravdy, pretože všetci sa na svet pozeráme cez iné „okuliare“. Verím však, že myšlienku sebarozvoja je hodná šírenia. Cez svoje články chcem poukázať na jej dôležitosť, systematickosť a povzbudiť Ťa k tomu, aby si začal aj Ty… a nikdy neskončil. 🙂

Prajem Ti príjemné a užitočné čítanie a veľa odvahy pri žití života naplno! 

Tereza

PS: Ak chceš vedieť o nových článkoch na blogu, pridaj sa do Kolibbríkovskej komunity 😉